HaberlerDünyaİran Sağlık Bakanı Nemeki: Ülkede salgının 4'üncü dalgasından endişeliyiz

İran Sağlık Bakanı Nemeki: Ülkede salgının 4'üncü dalgasından endişeliyiz

İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, Kirman kentinde salgınla mücadele toplantısında yaptığı açıklamada Covid-19'un 4'üncü dalgasından kaygılandıklarını söyleyerek halka tedbirlere uymaları çağrısında bulundu.

İran Sağlık Bakanı Nemeki: Ülkede salgının 4'üncü dalgasından endişeliyiz

İran Sağlık Bakanı Nemeki, olası yeni dalgada virüsün etkisinin daha çok olacağını belirterek "Mutasyonlu virüs, tüm dünya ülkelerini kaygılandırıyor." dedi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de yaptığı açıklamada tekrar bir yükselişe karşı İran halkını uyarmıştı.

İran'da son durum

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 70 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Böylelikle ülkede virüs kaynaklı can kaybı sayısı 57 bin 959'a çıkmış oldu.

Sima Sadat Lari, bugün düzenlediği basın toplantısında İran'da Covid-19 vakaları ve can kaybına ilişkin açıklamada bulundu.

Lari, basın açıklamasında ülkede son 24 saatte 6 bin 268 yeni vaka tespit edildiğini ve böylece vaka sayısının da bir milyon 417 bin 999'a çıktığını aktardı.

Virüse yakalanan hastalardan 3 bin 932'sinin durumunun ağır olduğunu belirten Lari, şu ana kadar iyileşenlerin sayısının da bir milyon 210 bin 51'e ulaştığı bilgisini paylaştı.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de salgına bağlı ölü sayısı bin 965 artarak 516 bini geçtiABD'de salgına bağlı ölü sayısı bin 965 artarak 516 bini geçtiİsveç'te bıçaklı saldırı: 8 yaralıİsveç'te bıçaklı saldırı: 8 yaralıİşgal rejiminin sözde mahkemesi Şeyh Raid Salah’ın hücre hapsi süresini uzattıİşgal rejiminin sözde mahkemesi Şeyh Raid Salah’ın hücre hapsi süresini uzattıYunanistan'da korkutan bir deprem dahaYunanistan'da korkutan bir deprem dahaMyanmar'da darbe karşıtı gösterilere müdahale: 33 ölüMyanmar'da darbe karşıtı gösterilere müdahale: 33 ölü
SIRADAKİ HABER