HaberlerDünyaİran ordusu drone'lu tatbikat düzenliyor

İran ordusu drone'lu tatbikat düzenliyor

Kara, hava ve deniz kuvvetlerinin iştirakiyle İran ordusu tarafından insansız hava araçlarından oluşan büyük tatbikat bugün başlıyor.

İran ordusu drone'lu tatbikat düzenliyor

İran ordusu tarafından gerçekleştirilecek olan geniş kapsamlı tatbikatta; kara, hava ve deniz kuvvetlerine ait silahsız/silahlı insansız hava araçları (İHA/SİHA) görev yapacak.

İran sınırları içindeki geniş bir sahada gerçekleştirilecek olan ortak savaş drone tatbikatına yüzlerce drone katılıyor.

2 gün sürecek olan geniş kapsamlı tatbikatta İran ordusuna ait bir dizi yerli drone, kısa menzilden uzun menzile kadar istihbarat, savaş, gözetleme ve keşif İHA'ları görev yapacak.

İran ordusunun ilk büyük ölçekli ortak savaş drone tatbikatında, ülkenin ordu ve savunma imalat uzmanları tarafından üretilen bazı drone teçhizatı ve alt sistemleri, silahlı kuvvetlerin üst düzey yetkilileri ve komutanlarının katılımıyla ilk kez tanıtılacak.

İLGİLİ HABERLER

Mutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19'a bağlı can kaybı 100 bine dayandıMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19'a bağlı can kaybı 100 bine dayandıHollanda'da sokağa çıkma yasağı protestoları genişliyorHollanda'da sokağa çıkma yasağı protestoları genişliyorMeksika Devlet Başkanı Obrador Covid-19'a yakalandıMeksika Devlet Başkanı Obrador Covid-19'a yakalandıABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 430 bine yaklaştıABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 430 bine yaklaştıBrezilya'da otobüs kazası: 14 ölü 32 yaralıBrezilya'da otobüs kazası: 14 ölü 32 yaralı
SIRADAKİ HABER