HaberlerDünyaİran nükleer tesisinde kaza

İran nükleer tesisinde kaza

Natanz Nükleer Tesisi Şehit Ahmadi Roshan kompleksinde, herhangi bir yaralanma veya radyoaktif kirlenmeye yol açmayan bir kaza meydana geldi.

İran nükleer tesisinde kaza

Bugün sabah saatlerinde, Natanz kentindeki uranyum zenginleştirme nükleer tesisinde, elektrik dağıtım şebekesinden kaynaklandığı belirtilen bir kazanın meydana geldiği bildirildi.

İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Natanz'daki elektrik dağıtım şebekesinin bir bölümünde küçük çaplı bir kazanın meydana geldiğini duyurdu.

Kemalvendi, şafak vaktinde meydana gelen kaza nedeniyle herhangi bir yaralanma veya radyoaktif kirlenmeye maruz kalınmadığını bildirdi.

İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Kemalvendi, kazayla ilgili inceleme başlatıldığını, soruşturma sonuçlarının sonrada kamuoyuna duyurulacağını belirtti.

Olayda kimsenin yaralanmadığını veya kirliliğe yol açılmadığını belirten Kemalvendi, olayla ilgili inceleme başlatıldığını ve yeni bilgilerin ileride açıklanacağını ifade etti.

İran Cumhurbaşkanı Hassan Ruhani, bir önceki gün, Natanz nükleer reaktöründe uranyum gazının (UF6) santrifüjlere pompalanmaya başlandığını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER