HaberlerDünyaİran: Nükleer silahların ortadan kaldırılması gerekir

İran: Nükleer silahların ortadan kaldırılması gerekir

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, İran'ın barışçıl nükleer programından endişe duyduklarını dile getiren İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un iddialarına yanıt verdi.

İran: Nükleer silahların ortadan kaldırılması gerekir

Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, yaptığı açıklamada, "İngiltere Başbakanı Boris Johnson, tam bir ikiyüzlülükle İran'ın nükleer silah üretmesinden endişe duyduğunu dile getiriyor. Aynı günde ülkesi nükleer silah cephaneliğini genişleteceğini duyuruyor. İran olarak İngiltere ve müttefiklerinin aksine, nükleer silahların ve tüm kitle imha silahlarının barbarca olduğuna ve ortadan kaldırılması gerektiğine inanıyoruz." ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER