HaberlerDünyaİran: Irak'taki ABD güçlerine yönelik saldırılarla ilişkimiz yok

İran: Irak'taki ABD güçlerine yönelik saldırılarla ilişkimiz yok

İran, son zamanlarda Irak’taki Amerikan güçlerine yönelik yapılan saldırılarda rolü olduğu iddiasını kesin bir dille reddetti.

İran: Irak'taki ABD güçlerine yönelik saldırılarla ilişkimiz yok

İran'ın BM Daimî Temsilcisi Taht Revançi, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve BM Güvenlik Konseyi'ne bir mektup yollayarak, ABD’nin Irak’taki askeri üslerini hedef alan saldırılarda İran’ı suçlayan Washington yönetiminin iddalarını reddetti.

Mektupta, "ABD’nin BM Daimî Temsilcisi, İran'ı, Irak'taki sözde 'hükümet dışı silahlı militan grupları' desteklemekle suçlamaya çalıştı ve bu iddiayı geçmişte olduğu gibi kesin bir dille reddediyoruz." denildi.

Irak'taki ABD güçlerine yönelik yapılan saldırılarda İran’ın doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir rolünün olmadığını vurgulayan Taht Revançi mektubunda, “Böylesi iddalar tamamen temelsizdir ve hukuki geçerliliği yoktur.” ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER