HaberlerDünyaİran: Irak'taki ABD güçlerine yönelik saldırılarla ilişkimiz yok

İran: Irak'taki ABD güçlerine yönelik saldırılarla ilişkimiz yok

İran, son zamanlarda Irak’taki Amerikan güçlerine yönelik yapılan saldırılarda rolü olduğu iddiasını kesin bir dille reddetti.

İran: Irak'taki ABD güçlerine yönelik saldırılarla ilişkimiz yok

İran'ın BM Daimî Temsilcisi Taht Revançi, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve BM Güvenlik Konseyi'ne bir mektup yollayarak, ABD’nin Irak’taki askeri üslerini hedef alan saldırılarda İran’ı suçlayan Washington yönetiminin iddalarını reddetti.

Mektupta, "ABD’nin BM Daimî Temsilcisi, İran'ı, Irak'taki sözde 'hükümet dışı silahlı militan grupları' desteklemekle suçlamaya çalıştı ve bu iddiayı geçmişte olduğu gibi kesin bir dille reddediyoruz." denildi.

Irak'taki ABD güçlerine yönelik yapılan saldırılarda İran’ın doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir rolünün olmadığını vurgulayan Taht Revançi mektubunda, “Böylesi iddalar tamamen temelsizdir ve hukuki geçerliliği yoktur.” ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER