HaberlerDünyaİran'ın sınır eyaletinde saldırı: Bir ölü 3 yaralı

İran'ın sınır eyaletinde saldırı: Bir ölü 3 yaralı

İran'ın, Sistan-Belucistan eyaletinde düzenlenen saldırıda bir kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

İran'ın sınır eyaletinde saldırı: Bir ölü 3 yaralı

Mehr'in, İslam Devrim Muhafızları Kolordusu Kudüs Bölge Karargahına dayandırdığı haberine göre, yerel saatle 09: 30'da, Sistan-Belucistan eyaletinin Saravan bölgesindeki yerleşim yerlerinde saldırı düzenlendi.

Saldırıda ilk belirlemelere göre bir kişi öldü, biri kadın 3 kişi yaralandı.

"Terör" kaynaklı olduğu belirtilen saldırıyı üstlenen henüz olmadı.

İran'ın güneydoğusundaki Sistan-Belucistan eyaletinin Pakistan ve Afganistan ile sınırı bulunuyor. Yurt dışından gelen uyuşturucu trafiğinin büyük bir kısmı ile akaryakıt ve diğer mal kaçakçılığının önemli bir kısmı bu sınır eyaleti üzerinden gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Eyalette ayrılıkçı örgütler de faaliyet gösteriyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER