HaberlerDünyaİran'ın sınır eyaletinde saldırı: Bir ölü 3 yaralı

İran'ın sınır eyaletinde saldırı: Bir ölü 3 yaralı

İran'ın, Sistan-Belucistan eyaletinde düzenlenen saldırıda bir kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

İran'ın sınır eyaletinde saldırı: Bir ölü 3 yaralı

Mehr'in, İslam Devrim Muhafızları Kolordusu Kudüs Bölge Karargahına dayandırdığı haberine göre, yerel saatle 09: 30'da, Sistan-Belucistan eyaletinin Saravan bölgesindeki yerleşim yerlerinde saldırı düzenlendi.

Saldırıda ilk belirlemelere göre bir kişi öldü, biri kadın 3 kişi yaralandı.

"Terör" kaynaklı olduğu belirtilen saldırıyı üstlenen henüz olmadı.

İran'ın güneydoğusundaki Sistan-Belucistan eyaletinin Pakistan ve Afganistan ile sınırı bulunuyor. Yurt dışından gelen uyuşturucu trafiğinin büyük bir kısmı ile akaryakıt ve diğer mal kaçakçılığının önemli bir kısmı bu sınır eyaleti üzerinden gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Eyalette ayrılıkçı örgütler de faaliyet gösteriyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER