HaberlerDünyaİran ile Irak General Kasım Süleymani dosyası için ortak komite kurdu

İran ile Irak General Kasım Süleymani dosyası için ortak komite kurdu

İran Yargı Erki İnsan Hakları Kurulu Genel Sekreteri Ali Bakıri, işgalci ABD tarafından katledilen General Kasım Süleymani dosyası ile ilgili, İran ve Irak arasında ortak komite kurulduğunu duyurdu.

İran ile Irak General Kasım Süleymani dosyası için ortak komite kurdu

Bakıri, "Ortak komite aracılığıyla Kasım Süleymani dosyası ciddiyetle takip edilecek ve yargı süreci hızlanacaktır." dedi.

Daha önce İran Yargı Erki Sözcüsü Golam Muhsin İsmaili, İranlı General Kasım Süleymani'ye karşı saldırı emrini verdiği için eski ABD Başkanı Donald Trump ve saldırıda rolü oldukları gerekçesiyle 48 kişi hakkında Interpol'e "kırmızı bülten" başvurusunda bulunduklarını açıklamıştı.

Irak yargısı da Kudüs Gücü eski Komutanı Süleymani ve Haşdi Şabi eski Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis'e suikast ilgili olarak eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

General Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi el-Mühendis, 3 Ocak 2020'de ABD'nin Bağdat Havalimanı'nda düzenlediği saldırıda katledilmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER