HaberlerDünyaİran gemisinin Kızıldeniz'de saldırıya uğradığı iddiası

İran gemisinin Kızıldeniz'de saldırıya uğradığı iddiası

​İran'a ait"İran Saviz" gemisinin Kızıldeniz'de saldırıya uğradığı belirtildi.

İran gemisinin Kızıldeniz'de saldırıya uğradığı iddiası

Al Arabiya kanalı, İran Devrim Muhafızları'na ait bir kargo gemisinin Kızıldeniz'de saldırıya uğradığını iddia etti.

İran'ın yarı resmi haber ajansı Tasnim ise söz konusu geminin bir limpet mayınına çarptığını ve geminin "İran Saviz" adını taşıdığını bildirdi.

Haberde, İran Saviz gemisinin son yıllarda ticari gemilere eskortluk yapma görevi için gönderilen İranlı komandolara destek vermek için Kızıldeniz'de bulunduğu aktarıldı.

Öte yandan İran TV'si El-Alem, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) sözcüsünün, geminin Kızıldeniz'de saldırıya uğradığına dair hadiseyle ilgili bilgisinin olmadığını iddia ettiğini aktardı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER