HaberlerDünyaİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Trump'ın İran karşıtı yeni iddialarına tepki

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Trump'ın İran karşıtı yeni iddialarına tepki

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Trump'ın İran karşıtı yeni iddialarına tepki gösterdi.

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Trump'ın İran karşıtı yeni iddialarına tepki

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Twitter hesabından Trump’ın İran'a yönelik yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Zarif, “Yurtdışında kendi vatandaşlarınızı tehlikeye atmanız, dikkatleri içeride felaketle sonuçlanan başarısızlıklardan dağıtmayacak” dedi.

İran Dışişleri Bakanı Zarif ilaveten Trump’ın eski ABD Başkanı Barak Obama’yı İran’a saldırmaya çalışmakla suçlayan tweetlerini de paylaştı.

Trump 2012’de Cumhuriyetçilere hitaben attığı bir tweette, “Obama’nın seçimi kazanmak amacıyla İran kartını bir savaş başlatmak için kullanmasına izin vermeyin. Cumhuriyetçiler! dikkatli olun” demişti.

Trump 2011’de attığı başka bir tweette, “Obama, seçimi kazanmak için İran’la savaş başlatacak” ifadesini kullanmıştı.

ABD Başkanı Trump Twitter’den yaptığı son paylaşımda, ABD'nin Bağdat Büyükelçiliğine düzenlenen roket saldırısından İran'ı sorumlu tutarak, "Pazar günü Bağdat'taki büyükelçiliğimiz çok sayıda roketle vuruldu. Üç roket işe yaramadı. Tahmin edin nereden geldiler: İran. Şimdi biz Irak'ta Amerikalılara yönelik daha fazla saldırı fısıltılarını duyuyoruz. İran'a bir tavsiye. Eğer bir Amerikalı ölürse bundan İran'ı sorumlu tutarım." ifadelerine yer vermişti.  

İLGİLİ HABERLER

Kolombiya'da 5,1 büyüklüğünde depremKolombiya'da 5,1 büyüklüğünde depremİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastı
SIRADAKİ HABER