HaberlerDünyaİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Azerbaycan açıklaması

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Azerbaycan açıklaması

Azerbaycan ziyareti öncesi havalimanında gazetecilere açıklamada bulunan İran Dışişleri Bakanı Muhammet Cevad Zarif, Azerbaycan'ın, topraklarını geri almasından mutlu olduklarını belirtti.

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Azerbaycan açıklaması

Türkiye, Rusya, Ermenistan ve Gürcistan'ı da kapsayan bölge turu kapsamında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giden Zarif, havalimanında yaptığı açıklamada ziyaretin içeriğiyle ilgili bilgi verdi.

Zarif, "Kardeş ülke Azerbaycan'ın topraklarını geri almasından mutluyuz. Bugün Azeri toprakları Azerbaycan halkının elindedir. Halkın kurtarılan bölgelerdeki evlerine süratle dönmesi için yardım etmek istiyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER