HaberlerDünyaİran Dışişleri Bakanı Zarif, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştü

İran Dışişleri Bakanı Zarif, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştü

​İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan görüşmesinde ikili ve bölgesel konular görüşüldü.

İran Dışişleri Bakanı Zarif, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştü

MEHR'de yer alan habere göre İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, bugün Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüştü.

Görüşmede, İran’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki son kriz karşısındaki tutumunun net olduğunu belirten Zarif, "Uluslararası hukuka saygı, sivillerin korunması ve diğer ülkelerin toprak bütünlüğüne saygı İran’ın dış politikasının ana ve stratejik meselesidir." dedi.

Zarif, "İran İslam Devrimi Lideri Ayetullah Hamanei, bölgedeki Ermenilerin de güvende yaşaması gerektiğini vurgulamıştır ve biz de çok sayıda Ermeni vatandaşa ev sahipliği yapmaktayız." ifadesini kullandı.

Zarif, bugün sabah saatlerinde Ermenistan Dışişleri Bakanı Ara Ayvazyan ile de bir araya gelerek ikili ilişkileri ile Dağlık Karabağ bölgesindeki son durum ele almıştı.

Zarif, bölge gezisi kapsamında 25-26 Ocak tarihlerinde Azerbaycan ve Rusya'yı ziyaret etmişti.

Zarif, bölge turunun devamında Ankara'ya geçecek.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER