HaberlerDünyaİran: Diplomatik binalara yönelik her türlü saldırıyı reddediyoruz

İran: Diplomatik binalara yönelik her türlü saldırıyı reddediyoruz

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, ABD'nin Bağdat Büyükelçiliğine yönelik yapılan roket saldırısından İran'ı sorumlu tutmasına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

İran: Diplomatik binalara yönelik her türlü saldırıyı reddediyoruz

Irak’taki roket saldırılarına dair Hatipzade, “İran olarak konutlara ve diplomatik binalara her türlü saldırıyı reddediyoruz. ABD Başkanı Trump ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun iddialarını da reddediyoruz. Biz gerilim peşinde değiliz ve tüm gücümüzle İran’ın güvenliğini savunmaktayız. ABD tamamen bu mesajların sonucundan sorumludur. Bir hükümet olarak uluslararası kurallar çerçevesinde kendimizi savunmakta tereddüt etmeyiz” açıklamasını yaptı.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER