HaberlerDünyaİran: Diplomatik binalara yönelik her türlü saldırıyı reddediyoruz

İran: Diplomatik binalara yönelik her türlü saldırıyı reddediyoruz

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, ABD'nin Bağdat Büyükelçiliğine yönelik yapılan roket saldırısından İran'ı sorumlu tutmasına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

İran: Diplomatik binalara yönelik her türlü saldırıyı reddediyoruz

Irak’taki roket saldırılarına dair Hatipzade, “İran olarak konutlara ve diplomatik binalara her türlü saldırıyı reddediyoruz. ABD Başkanı Trump ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun iddialarını da reddediyoruz. Biz gerilim peşinde değiliz ve tüm gücümüzle İran’ın güvenliğini savunmaktayız. ABD tamamen bu mesajların sonucundan sorumludur. Bir hükümet olarak uluslararası kurallar çerçevesinde kendimizi savunmakta tereddüt etmeyiz” açıklamasını yaptı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER