HaberlerDünyaİran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Selami: "Artık düşmana şart koşan taraf biziz"

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Selami: "Artık düşmana şart koşan taraf biziz"

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, "Düşman aynı zamanda ekonomik savaşı da kaybetti. Maksimum baskı politikası başarısız oldu ve mimarı da hezimete uğradı." dedi.

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Selami: "Artık düşmana şart koşan taraf biziz"

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, bugün Tahran'daki Mustazafların Gönüllü Seferberlik Kurumunda düzenlenen etkinlikte konuştu.

Tümgeneral Selami, velayet-i fakih kavramının önemine değinerek, "42 yıldır en büyük güçlerle karşı karşıya kalan İran halkı inandığı velayet gücüyle düşmanın gücünü kırmayı başardı. Artık biz düşmana şart koşuyoruz." dedi.

Ülke düşmanlarının İran'la ilgili hiçbir alanda başarılı olamadığını belirten Tümgeneral Selami, "Düşman aynı zamanda ekonomik savaşı da kaybetti. Maksimum baskı politikası başarısız oldu ve mimarı (Donal Trump) da hezimete uğradı." ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER