HaberlerDünyaİran'dan siyonist rejime "Bir saldırganlık gösterirseniz kararlı yanıt veririz" mesajı

İran'dan siyonist rejime "Bir saldırganlık gösterirseniz kararlı yanıt veririz" mesajı

​Tahran yönetimi, siyonist işgal rejiminin sözde başbakanı Netanyahu'nun "İran'ın nükleer silah geliştirmesine izin vermeyeceğiz" açıklamasının ardından Tel Aviv'den herhangi bir saldırganlık olması durumunda "kararlı bir yanıt" verileceğini açıkladı

İran'dan siyonist rejime "Bir saldırganlık gösterirseniz kararlı yanıt veririz" mesajı

ABD'nin İran ile yaptığı nükleer anlaşmadan tek taraflı ayrılmasının sonrasında Tahran, uranyum geliştirme kapasitelerini yüzde 20 oranında artıracaklarını açıklamıştı.

Nour News'e konuşan İranlı askeri bir yetkili, "israil, sorumluluğu kabul etsin ya da etmesin, İran'ın çıkarlarına ya da güvenliğine karşı herhangi bir saldırganlık tavrı gösterdiği takdirde Tahran, bu rejime karşı kararlı bir yanıt verecektir" ifadesini kullandı.

Tahran, herhangi bir nükleer silah geliştirme faaliyetinde bulunmadığını birçok kez dile getirmiş durumda.

İran Atom Enerjisi Örgütü Başkanı Ali Ekber Salehi, ayda 8-9 kilogram uranyum üretim kapasitesine ulaşabileceklerini vurgulayarak, "Şimdilik her saat, 17-20 gram uranyum üretiyoruz. Kanunun öngördüğü 120 kilograma ulaşmak için aylık 8-9 kilogram üretim kapasitesine ulaşabiliyoruz" dedi.

İLGİLİ HABERLER

İran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkeDSÖ ekibinin Vuhan'daki karantina süreci sona erdiDSÖ ekibinin Vuhan'daki karantina süreci sona erdiRusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vakaRusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vakaCovid-19 salgınında son 24 saatte Brezilya'da bin 283 Meksika'da bin 623 can kaybıCovid-19 salgınında son 24 saatte Brezilya'da bin 283 Meksika'da bin 623 can kaybı
SIRADAKİ HABER