HaberlerDünyaİran'dan siyonist işgal rejiminin tehdidine yanıt

İran'dan siyonist işgal rejiminin tehdidine yanıt

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, siyonist işgal rejiminin sözde genelkurmay başkanı Kochavi'nin saldırı tehditlerine cevap verdi.

İran'dan siyonist işgal rejiminin tehdidine yanıt

İran devlet televizyonuna göre, işgal rejiminin sözde genelkurmay başkanı Aviv Kochavi'nin, Tahran'ın nükleer tesislerine muhtemel bir saldırı için orduya hazır olma talimatı vermesinin ardından İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi herhangi bir saldırıda Tel Aviv ve Hayfa'yı vuracaklarını belirtildi. 

İşgal rejiminin tehditlerini "psikolojik savaş" olarak değerlendirdiklerini belirten Şikarçi, "Onların en küçük hatasında hem İran'a saldırı için hazırladıkları füze üslerini vururuz hem de mümkün olan en kısa sürede Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz." dedi.

Şikarçi, "Bunu siyonist rejim için değil tüm dünya için söylüyoruz. Hem Ayetullah Ali Hamaney'in fetvasında hem de İran'ın savunma doktrininde nükleer silah üretmek, edinmek ya da kullanmak diye bir kategorimiz bulunmuyor." diye konuştu.

Terörsit Kochavi, dün bir konferansta yaptığı konuşmada, İran'ın nükleer programını önlemek için orduya yeni operasyonel planlar hazırlaması talimatı verdiğini duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran: Siyonist rejim hata yaparsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederizİran: Siyonist rejim hata yaparsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederizGazze'de bir teknede patlama: 3 ölüGazze'de bir teknede patlama: 3 ölüAfganistan'da çıkan çatışmalarda 8 polis öldüAfganistan'da çıkan çatışmalarda 8 polis öldüKatolik Hristiyanların lideri Papa Franciscus Erbil'deKatolik Hristiyanların lideri Papa Franciscus Erbil'deDr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettirDr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettir
SIRADAKİ HABER