HaberlerDünyaİran'dan Fahrizade ve Süleymani suikastı faiileri hakkında kırmızı bülten talebi

İran'dan Fahrizade ve Süleymani suikastı faiileri hakkında kırmızı bülten talebi

İran, bilim adamı Fahrizade ve general Kasım Süleymani suikastlarının azmettirici ve failleri için İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarılması için bir savunma tasarısı düzenledi.

İran'dan Fahrizade ve Süleymani suikastı faiileri hakkında kırmızı bülten talebi

İran Polis Teşkilatı (NACA) Sözcüsü Mehdi Hacıyan, düzenlediği basın toplantısında Bilim adamı Muhsin Fahrizade ile Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani suikastlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İRNA'da yer alan habere göre Hacıyan,"Şehit Fahrizade suikastının 4 failine kırmızı bülten talebi ile General Süleymani suikastının azmettirici ve failleri için İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarılması için bir savunma tasarısı düzenlenmiştir." dedi.

Haciyan, "Uluslararası toplum, İran'ın organize suçla mücadelede ön saflarda yer aldığını bilmeli, otoriter hükümetler yanlış bir şekilde bizi insan haklarını ihlal eden ülke olarak görüyor." diye belirtti.

İran Savunma Bakanlığı'na Bağlı Araştırma ve İnovasyon Kurumu Başkanı Muhsin Fahrizade, 27 Kasım günü aracına yapılan saldırıda hayatını kaybetmişti.

Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ile Irak Haşdi Şabi'nin üst düzey komutanlarından Ebu Mehdi Mühendis, sekiz kişi ile birlikte, 3 Ocak 2020 Cuma sabahı Irak'ın başkenti Bağdat'ta ABD Başkanı Donald Trump'ın emriyle suikasta kurban gitmişti.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da salgına bağlı son 24 saatte 449 can kaybıFransa'da salgına bağlı son 24 saatte 449 can kaybıMeksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacakMeksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacakBM'den virüsün mutasyona uğrayarak aşının işe yaramayabileceği uyarısıBM'den virüsün mutasyona uğrayarak aşının işe yaramayabileceği uyarısıÇocuğun kanalizasyona attığı torpil kapakları havaya uçurduÇocuğun kanalizasyona attığı torpil kapakları havaya uçurduİran 16 milyon doz Coronavirus aşısı ithal edecekİran 16 milyon doz Coronavirus aşısı ithal edecek
SIRADAKİ HABER