HaberlerDünyaİran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyin

İran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyin

İran Dışişleri Bakanı Zarif, ABD Başkanı Joe Biden'ın yemin ederek göreve başlamasının ardından Washington'daki yeni yönetime, Trump yönetiminin politikalarını tekrar etmemesi çağrısında bulundu.

İran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyin

Zarif, mesajında "Trump ve Pompeo, rezillik içinde tarihin çöplüğüne atıldı. Süleymani'nin ve Trump'ın devletinin ekonomik terör ve insanlığa karşı işlediği suçlar nedeniyle öldürülen, sakat bırakılan ve gıda ve ilaç açlığına mahkûm edilen binlercesinin hatıraları ise yaşayacak. Belki Washington DC'deki yeni insanlar bunu öğrenmiştir" ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

İsviçre, burka yasağı için referanduma gidecekİsviçre, burka yasağı için referanduma gidecekGüney Sudan'da yolcu uçağı düştüGüney Sudan'da yolcu uçağı düştüABD'de göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 15 ölüABD'de göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 15 ölüSiyonist işgal rejiminin alıkoyduğu Filistinli ikiz çocuğa kötü muameleSiyonist işgal rejiminin alıkoyduğu Filistinli ikiz çocuğa kötü muameleABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 515 bine dayandıABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 515 bine dayandı
SIRADAKİ HABER