HaberlerDünyaİran'dan alıkonulan Güney Kore gemisine ilişkin açıklama

İran'dan alıkonulan Güney Kore gemisine ilişkin açıklama

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, bugün Fars Körfezine el konulan Güney Kore gemisine teknik konulardan dolayı el konulduğunu belirtti.

İran'dan alıkonulan Güney Kore gemisine ilişkin açıklama

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, Fars Körfezi’nde alıkonulan Güney Kore’ye ait ‘HANKUK CHEMI’ adlı petrol tankerine dair açıklamada bulundu.

Hatipzade, "Yerel yetkililerden gelen ilk bilgilere göre, bu tamamen teknik düzeyde ele alınması gereken bir meseledir. Söz konusu tanker gemisi deniz kirliliği gerekçesiyle adli sürecin başlatılması için kıyıya çekilmiştir." dedi.

Ülkesinin, diğer ülkeler gibi çevre protokolleri ihlallerine özellikle deniz kirliliği konusuna hassas olduğunu söyleyen Hatipzade, "Bunun için bu tür meseleleri yasal yollar çerçevesinde değerlendirecektir. Bu istisnai bir durum değil. Daha önce İran'da ve diğer ülkelerin sularında da benzer vakalar yaşanmıştır ve normaldir." ifadelerini kullandı.

İran Devrim Muhafızları, Fars Körfezi’nde Güney Kore’ye ait ‘HANKUK CHEMI’ adlı petrol tankerini alıkoyduğunu duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER