HaberlerDünyaİran'dan ABD'ye "Ensarullah" tepkisi

İran'dan ABD'ye "Ensarullah" tepkisi

​İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, ABD'nin, Yemen'deki Ensarullah’ı "terör listesine" alması halinde ülkedeki krizin daha da derinleşeceğine dikkat çekti.

İran'dan ABD'ye "Ensarullah" tepkisi

Hatibzade, yaptığı açıklamada bu kararın barışçıl çözüm yollar ve insani yardımların ulaşmasını etkileyeceğini ve BM barış faaliyetleri yollarını da kapacağını söyledi.

İRNA'da yer alan habere göre Hatibzade, bu adımların Trump yönetiminin utanç verici Yemen savaşındaki tahrip edici faaliyetler ve barış yollarını bağlayacak son çabaları olduğunu ifade etti.

Yemen savaşının başından beri ABD’nin Arabistan koalisyonun ana destekçisi oluğunu vurgulayan Hatibzade, ABD’nin mali ve silah desteğini esirgemediğini ve Trump hükümetinin de savaşın devam etmesi ve konuya siyasi çözüm yol bulmasını engellediğini söyledi.

Hatibzade uluslararası camianın ABD Dışişleri Bakanlığının bu kararı karşısında gereken tepkiyi vermesini temenni etti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER