HaberlerDünyaİran'dan ABD'ye "Ensarullah" tepkisi

İran'dan ABD'ye "Ensarullah" tepkisi

​İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, ABD'nin, Yemen'deki Ensarullah’ı "terör listesine" alması halinde ülkedeki krizin daha da derinleşeceğine dikkat çekti.

İran'dan ABD'ye "Ensarullah" tepkisi

Hatibzade, yaptığı açıklamada bu kararın barışçıl çözüm yollar ve insani yardımların ulaşmasını etkileyeceğini ve BM barış faaliyetleri yollarını da kapacağını söyledi.

İRNA'da yer alan habere göre Hatibzade, bu adımların Trump yönetiminin utanç verici Yemen savaşındaki tahrip edici faaliyetler ve barış yollarını bağlayacak son çabaları olduğunu ifade etti.

Yemen savaşının başından beri ABD’nin Arabistan koalisyonun ana destekçisi oluğunu vurgulayan Hatibzade, ABD’nin mali ve silah desteğini esirgemediğini ve Trump hükümetinin de savaşın devam etmesi ve konuya siyasi çözüm yol bulmasını engellediğini söyledi.

Hatibzade uluslararası camianın ABD Dışişleri Bakanlığının bu kararı karşısında gereken tepkiyi vermesini temenni etti.

İLGİLİ HABERLER

İngiltere’ye seyahatlerde negatif test zorunluluğuİngiltere’ye seyahatlerde negatif test zorunluluğuFransa'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 288 kişi öldü 21 bin yeni vaka tespit edildiFransa'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 288 kişi öldü 21 bin yeni vaka tespit edildiÇocuk işçiliği son 10 yılda yüzde 38 azaldıÇocuk işçiliği son 10 yılda yüzde 38 azaldıFilistin'de Ramallah yönetimi seçimlere ilişkin kararnameyi kabul ettiFilistin'de Ramallah yönetimi seçimlere ilişkin kararnameyi kabul ettiOHAL uygulaması uzatılan İtalya'da Covid-19 kaynaklı 477 kişi daha öldüOHAL uygulaması uzatılan İtalya'da Covid-19 kaynaklı 477 kişi daha öldü
SIRADAKİ HABER