HaberlerDünyaİran'da son 24 saatte salgına nedeniyle 58 kişi hayatını kaybetti

İran'da son 24 saatte salgına nedeniyle 58 kişi hayatını kaybetti

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 58 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Böylelikle ülkede virüs kaynaklı can kaybı sayısı 58 bin 809'a çıkmış oldu.

İran'da son 24 saatte salgına nedeniyle 58 kişi hayatını kaybetti

Sima Sadat Lari, bugün düzenlediği basın toplantısında İran'da Covid-19 vakal ve can kaybına ilişkin açıklamada bulundu.

Lari, basın açıklamasında ülkede son 24 saatte 7 bin 290 yeni vaka tespit edildiğini ve böylece vaka sayısının da bir milyon 503 bin 753'e çıktığını aktardı.

Virüse yakalanan hastalardan 3 bin 762'sinin durumunun ağır olduğunu belirten Lari, şu ana kadar iyileşenlerin sayısının da bir milyon 285 bin 14'e ulaştığı bilgisini paylaştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER