HaberlerDünyaİran'da salgına bağlı günlük vefat 80 artarak 58 bini geçti

İran'da salgına bağlı günlük vefat 80 artarak 58 bini geçti

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 80 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Böylelikle ülkede virüs kaynaklı can kaybı sayısı 58 bin 336'ya çıkmış oldu.

İran'da salgına bağlı günlük vefat 80 artarak 58 bini geçti

Sima Sadat Lari, bugün düzenlediği basın toplantısında İran'da Covid-19 vaka ve can kaybına ilişkin açıklamada bulundu.

Lari, basın açıklamasında ülkede son 24 saatte 7 bin 61 yeni vaka tespit edildiğini ve böylece vaka sayısının da bir milyon 452 bin 387'ye çıktığını aktardı.

Virüse yakalanan hastalardan 3 bin 819'inin durumunun ağır olduğunu belirten Lari, şu ana kadar iyileşenlerin sayısının da bir milyon 241 bin 320'ye ulaştığı bilgisini paylaştı.

İLGİLİ HABERLER

İran: Siyonist rejim hata yaparsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederizİran: Siyonist rejim hata yaparsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederizGazze'de bir teknede patlama: 3 ölüGazze'de bir teknede patlama: 3 ölüAfganistan'da çıkan çatışmalarda 8 polis öldüAfganistan'da çıkan çatışmalarda 8 polis öldüKatolik Hristiyanların lideri Papa Franciscus Erbil'deKatolik Hristiyanların lideri Papa Franciscus Erbil'deDr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettirDr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettir
SIRADAKİ HABER