HaberlerDünyaİran'da salgın nedeniyle günlük can kaybı 100 altında seyrediyor

İran'da salgın nedeniyle günlük can kaybı 100 altında seyrediyor

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 91 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Böylelikle ülkede virüs kaynaklı can kaybı sayısı 57 bin 651'e çıkmış oldu.

İran'da salgın nedeniyle günlük can kaybı 100 altında seyrediyor

Sima Sadat Lari, bugün düzenlediği basın toplantısında İran'da Covid-19 vakaları ve can kaybına ilişkin açıklamada bulundu.

Lari, basın açıklamasında ülkede son 24 saatte 6 bin 658 yeni vaka tespit edildiğini ve böylece vaka sayısının da bir milyon 392 bin 314'e çıktığını aktardı.

Virüse yakalanan hastalardan 4 bin 240'ünün durumunun ağır olduğunu belirten Lari, şu ana kadar iyileşenlerin sayısının da bir milyon 183 bin 463'e ulaştığı bilgisini paylaştı.

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiErmenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi
SIRADAKİ HABER