HaberlerDünyaİran'da Coronavirus vakaları düşüşe geçti

İran'da Coronavirus vakaları düşüşe geçti

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Covid-19'a karşı aldıkları önlemlerin ardından salgının ülkenin büyük bölümünde düşüşe geçtiğini söyledi.

İran'da Coronavirus vakaları düşüşe geçti

Cumhurbaşkanı Ruhani, Tahran'da düzenlenen ve kendisinin başkanlık ettiği Coronavirus ile Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında bir konuşma yaptı.

Ruhani son haftalarda salgınla mücadele için alınan önlemler sonucu çoğu eyaletlerde olumlu gelişmelere tanık olduklarını ve bunun umut verici olduğunu duyurdu.

Vatandaşların işbirliği sayesinde kırmızı bölgelerin (yüksek riskli bölge) sayısını 12'ye düşürmeyi başardıklarını belirten Ruhani, Coronavirus salgınının yalnızca bir sağlık sorunu olmadığını aynı zamanda dünyada ekonomik, sosyal ve kültürel alanda birçok soruna yol açtığını söyledi.

Ruhani, Coronavirus salgınının dünya ekonomisine negatif etkisi olduğunu belirterek ortalama ekonomik büyümenin düştüğünü ifade etti.

Ruhani, " Coronavirus aşısının yurt içinde yapılması için talimat verdim. Dünya Sağlık Örgütü henüz hiçbir aşıyı onaylamamıştır ancak Sağlık Bakanlığına etkili Coronavirus aşısının yurt dışından temin edilmesi için gerekli talimatı verdim ve Merkez Bankası ile de bu konuda koordinasyon yapılmıştır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER