HaberlerDünyaİran'da Coronavirus vakaları düşüşe geçti

İran'da Coronavirus vakaları düşüşe geçti

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Covid-19'a karşı aldıkları önlemlerin ardından salgının ülkenin büyük bölümünde düşüşe geçtiğini söyledi.

İran'da Coronavirus vakaları düşüşe geçti

Cumhurbaşkanı Ruhani, Tahran'da düzenlenen ve kendisinin başkanlık ettiği Coronavirus ile Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında bir konuşma yaptı.

Ruhani son haftalarda salgınla mücadele için alınan önlemler sonucu çoğu eyaletlerde olumlu gelişmelere tanık olduklarını ve bunun umut verici olduğunu duyurdu.

Vatandaşların işbirliği sayesinde kırmızı bölgelerin (yüksek riskli bölge) sayısını 12'ye düşürmeyi başardıklarını belirten Ruhani, Coronavirus salgınının yalnızca bir sağlık sorunu olmadığını aynı zamanda dünyada ekonomik, sosyal ve kültürel alanda birçok soruna yol açtığını söyledi.

Ruhani, Coronavirus salgınının dünya ekonomisine negatif etkisi olduğunu belirterek ortalama ekonomik büyümenin düştüğünü ifade etti.

Ruhani, " Coronavirus aşısının yurt içinde yapılması için talimat verdim. Dünya Sağlık Örgütü henüz hiçbir aşıyı onaylamamıştır ancak Sağlık Bakanlığına etkili Coronavirus aşısının yurt dışından temin edilmesi için gerekli talimatı verdim ve Merkez Bankası ile de bu konuda koordinasyon yapılmıştır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER