HaberlerDünyaİran'da Coronavirus salgınında yüksek riskli şehirlerin sayısı sıfıra indi

İran'da Coronavirus salgınında yüksek riskli şehirlerin sayısı sıfıra indi

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yüksek risk seviyesini gösteren kırmızı kategorideki şehirlerin sayısının alınan tedbirlerin ardından tamamen sıfırlandığını söyledi.

İran'da Coronavirus salgınında yüksek riskli şehirlerin sayısı sıfıra indi

Cumhurbaşkanı Ruhani, Coronavirus ile Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında, ülkedeki salgınla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ruhani, "Son iki ayda halk, esnaf, toplu taşıma ve aileler iş birliği yaptı. 160 şehir kırmızı kategorideydi ancak şu an kırmızı kategorideki şehir sayımız sıfırlandı. Kırmızı kategoride şehrimiz kalmadı. Bu halkımızın, çaba ve yüce gönüllülüğünün bir sonucudur." dedi.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari de devlet televizyonunda yayımlanan açıklamasında, Covıd-19 salgınıyla ilgili son bilgileri paylaştı.

Lari açıklamasında, Covid-19 salgınında son 24 saatte 175 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve 6 bin 421 yeni vaka tespit edildiğini belirtti.

Lari, böylece virüs kaynaklı toplam can kaybının 53 bin 448'e, vaka sayısının da 1 milyon 152 bin 72'ye çıktığını aktardı.

Virüse yakalanan hastalardan 5 bin 591'inin durumunun ağır olduğunu söyleyen Lari, şu ana kadar iyileşen hasta sayısının da 875 bin 943'e ulaştığı bilgisini verdi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER