HaberlerDünyaİran'da 200'den fazla doktor Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

İran'da 200'den fazla doktor Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

İran Sağlık Konseyi, Coronavirus salgını süresince 200'ü aşkın doktorun hayatını kaybettiğini, 3 bin kişinin ise ülkeden ayrıldığını açıkladı.

İran'da 200'den fazla doktor Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 200'den fazla ülkeye yayılan Covid-19 salgını nedeniyle İran'da yüzlerce sağlık çalışanı hayatını kaybederken, 3 bini aşkın doktorun da ülkeyi terk etti.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İran Sağlık Konseyi, "Coronavirus salgınının ortaya çıktığı 10 ayı aşkın süre içerisinde 200'den fazla doktor şehadet mertebesine erişti. Bundan daha acısı ise bu süreçte 3 binden fazla doktor ülkeden göç etti." dedi.

İran'da virüs nedeniyle şu ana kadar 56 bin kişi hayatını kaybetti.  

İLGİLİ HABERLER

Dünya Müslüman Âlimler Birliği Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri kınadıDünya Müslüman Âlimler Birliği Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri kınadıAlmanya'da cesetlerin yakıldığı krematoryumlarda da yer kalmadıAlmanya'da cesetlerin yakıldığı krematoryumlarda da yer kalmadıHollanda'da hükümet istifa ettiHollanda'da hükümet istifa ettiKürdistan Bölgesi'nde Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybettiKürdistan Bölgesi'nde Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybettiCECC: Pekin'in Müslüman Uygurlara soykırım yaptığına dair kanıtlara ulaşıldıCECC: Pekin'in Müslüman Uygurlara soykırım yaptığına dair kanıtlara ulaşıldı
SIRADAKİ HABER