HaberlerDünyaİran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cihangiri'den "Yaptırım" açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cihangiri'den "Yaptırım" açıklaması

Başkent Tahran'da düzenlenen petrol fuarında konuşan İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri, yaptırımlara rağmen petrol satışının durmadığını belirtti.

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cihangiri'den "Yaptırım" açıklaması

Cihangiri, ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımlar nedeniyle ülkenin döviz gelirinde 100 milyar dolardan fazla azalma olduğunu kaydetti.

Son aylarda petrol ve petrol ürünleri ihracatında rekor kırdıklarının altını çizen Cihangiri "ABD yaptırımlarının son günlerindeyiz. Yaptırımların kalkmasıyla ülkede güzel günler göreceğiz. Kış bitti ve İran halkını güzel günler bekliyor." dedi.

Hatırlanacağı üzere ABD Başkanı Donald Trump, İran'a yönelik ağır yaptırımlar uygulamış ve İran ile ticari ilişkilerde bulunan devletlere de yaptırım uygulaması tehdidinde bulunmuştu. ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, İran ile ilişkiler konusunda nasıl bir politika izleyeceği ise merak ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

Avusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacakFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacakRuhani: Tüm üye ülkeler BMGK kararını tam uygulamalıRuhani: Tüm üye ülkeler BMGK kararını tam uygulamalı
SIRADAKİ HABER