HaberlerDünyaİran: Çığ altında kalan 5 İranlı vatandaşın cesedi bulundu

İran: Çığ altında kalan 5 İranlı vatandaşın cesedi bulundu

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sait Hatipzade, geçen hafta Türkiye sınırında çığ altında kalarak hayatını kaybeden 5 İran vatandaşının cesetlerinin bulunduğunu ve ülkeye getirileceğini duyurdu.

İran: Çığ altında kalan 5 İranlı vatandaşın cesedi bulundu

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hatipzade, “Alınan son bilgilere göre çığa yakalanan 5 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiş. Ancak cesetleri bulunmuş ve yapılan koordinasyondan sonra ülkeye getirilecek” dedi.

Sait Hatipzade, İran-Türkiye sınır bölgesinde 5 İran vatandaşının çığ düşerek kaybolmasının ardından Dışişleri Bakanlığının, gerekli temaslarda bulunarak, vatandaşların bulunması için gerekli girişimlerde bulunduğunu belirttti.

İran-Türkiye sınırındaki kar fırtınası nedeniyle düşen çığ sonucu 18 Ocak'ta beş İran vatandaşı kaybolmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiErmenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi
SIRADAKİ HABER