HaberlerDünyaİran 8 bin yeni vaka ve 80 vefat bildirdi

İran 8 bin yeni vaka ve 80 vefat bildirdi

​İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 80 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Böylelikle ülkede virüs kaynaklı can kaybı sayısı 59 bin 264'e çıkmış oldu.

İran 8 bin yeni vaka ve 80 vefat bildirdi

Sima Sadat Lari, bugün düzenlediği basın toplantısında İran'da Covid-19 vaka ve can kaybına ilişkin açıklamada bulundu.

Lari, basın açıklamasında ülkede son 24 saatte 8 bin 66 yeni vaka tespit edildiğini ve böylece vaka sayısının da bir milyon 550 bin 142'ye çıktığını aktardı.

Virüse yakalanan hastalardan 3 bin 679'unun durumunun ağır olduğunu belirten Lari, şu ana kadar iyileşenlerin sayısının da bir milyon 324 bin 231'e ulaştığı bilgisini paylaştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER