HaberlerDünyaIrak'a çalışmak için giden Rumlar aç ve susuz kaldı

Irak'a çalışmak için giden Rumlar aç ve susuz kaldı

Larnaka’da ofisi bulunan bir şirketin, onlarca işsiz Rum’u çalışmak için Irak’a gönderdiği haber verildi.

Irak'a çalışmak için giden Rumlar aç ve susuz kaldı
Larnaka’da ofisi bulunan bir şirketin, onlarca işsiz Rum’u çalışmak için Irak’a gönderdiği haber verildi.

Rum basını, Irak’a giden Rumların, trajik şartlarla karşılaştıklarını yazdı. Rum Politis gazetesi, Rumların çoğunun henüz maaşlarını alamadıklarını da kaydetti.

Onlarca işsiz Rum’un, Larnaka’da ofisi bulunan yabancı bir şirket tarafından istismar edildiklerini ifade eden gazete, bu şirketin işsiz Rumlara, Irak’ta yüksek ücretler ve çok cazip yaşam koşullarıyla iş sözü verdiğini belirtti.

Hakikatin ise farklı olduğunu kaydeden gazete, çalışmaya gidenlerin çoğunun aylardır paralarını alamadıklarını, çoğunun geri döndüklerini aktardı. Yine aynı gazete, Irak’ta kalanların da Rum kesimine nasıl döneceklerini bulamadıklarını kaydetti.

Rumları Irak’a gönderen şirketin ise halen Larnaka’da faaliyet göstermekte olduğunu yazan gazete, Irak’a gidenlerin, 50 derece sıcağın altında, günde 12 saat, yemeksiz ve çok az suyla çalışmak zorunda kaldıklarını ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor
SIRADAKİ HABER