HaberlerDünyaIrak'ta hükumet karşıtı protestolarda bir ölü 33 yaralı

Irak'ta hükumet karşıtı protestolarda bir ölü 33 yaralı

​Irak'ın Nasıriye kentinde hükümet karşıtı protestolarda güvenlik güçleri ile göstericiler arasında çıkan çatışmada 1 polis hayatını kaybederken 33 polis de yaralandı.

Irak'ta hükumet karşıtı protestolarda bir ölü 33 yaralı

Irak Başbakanlığı Medya Güvenlik Ağı, konuya ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu.

Açıklamada, güvenlik güçleriyle protestocular arasında meydana gelen olaylarda bir polisin hayatını kaybettiği ve 33 polisin de yaralandığı kaydedildi.

Güvenlik güçlerinin protestocuları dağıtmak için havaya ateş açması ve gaz bombası kullanması sonucu bazı protestocuların yaralandığı belirtiliyor.

Irak İnsan Hakları Yüksek Komiserliği tarafından dün yapılan açıklamada, şiddet olaylarında güvenlik güçleri mensupları ve protestoculardan toplam 43 kişinin yaralandığını 30 protestocunun gözaltına alındığını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER