HaberlerDünyaIrak'ta Haşdi Şabi üssünde 4 patlama: 9 ölü

Irak'ta Haşdi Şabi üssünde 4 patlama: 9 ölü

​Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyinde yer alan Babil kentinde Haşdi Şabi üssünde meydana gelen en az 4 ayrı patlamada 9 milis öldü, 10 milis de yaralandı.

Irak'ta Haşdi Şabi üssünde 4 patlama: 9 ölü

Babil’in kuzeyindeki Curful Sahar ilçesinde bulunan Haşdi Şabi milislerine ait askeri üste en az 4 patlamanın meydana geldiği belirtildi.

Haşdi Şabi’ye yakın medya kaynakları, bugün sabah erken saatlerde meydana gelen patlamaların ABD’ye ait İHA'lardan atılan füzelerden kaynaklı olduğunu iddia etti. Yerel kaynaklar, patlamada 9 Haşdi Şabi üyesinin öldürüldüğünü 10 milisin de yaralandığını kaydetti.

Bugün Pentagon yetkilisinden yapılan açıklamada ise söz konusu bölgede herhangi bir hava saldırısı gerçekleştirmediklerini öne sürdü.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER