HaberlerDünyaIrak'ta askeri üsse roketli saldırı

Irak'ta askeri üsse roketli saldırı

​Irak'ın Salahaddin eyaletindeki bir askeri hava üssünün yakınına iki roketin atıldığı bildirildi.

Irak'ta askeri üsse roketli saldırı

Irak Ortak Harekat Komutanlığı basın bürosundan yapılan açıklamada, roketlerin Bağdat'ın 90 km kuzeyindeki Balad hava üssüne atıldığı belirtildi.

Roketlerin, komşu Diyala vilayetinde Dicle Nehri'nin karşısında bulunan el Dojama'dan atıldığı ifade edildi.

Şimdiye kadar hiçbir grup saldırının sorumluluğunu üstlenmedi.

Balad, Irak'taki en büyük askeri hava üs ve hâlâ bazı ABD'liler orada bulunuyor.

ABD birlikleri, üssün kimliği belirsiz milislerin bir dizi roket saldırısına maruz kalmasının ardından bir yıldan fazla bir süre önce geri çekildi.

Irak'taki ABD askerlerini barındıran Irak askeri üslerinin yanı sıra Yeşil Bölgedeki ABD büyükelçiliği de sık sık havan ve roket saldırılarının hedefi oluyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER