HaberlerDünyaIrak'ta 2021 genel bütçesi yine onaylanamadı

Irak'ta 2021 genel bütçesi yine onaylanamadı

Irak Parlamentosu'nda siyasi taraflar arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle ülkenin 2021 genel bütçesi onaylanmadı.

Irak'ta 2021 genel bütçesi yine onaylanamadı

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, "Parlamento bir kez daha siyasi, mezhepsel ve etnik nedenlerden dolayı bütçe yasa tasarısını onaylayamadı." dedi.

Mukteda es-Sadr, taraflara siyasi çelişkileri bir kenara bırakarak en kısa zamanda bütçe yasa tasarısını onaylamaları çağrısında bulundu.

Irak Parlamentosu Başkan Yardımcısı Beşir Haddad, Kürdistan Bölgesi'nin payının Irak'ın 2021 bütçesinin parlamento tarafından onaylanmasına engel olmadığını belirtmişti.

Ekonomik krizin giderek derinleştiği Irak'ta parlamento defalarca bütçe yasa tasarısının onaylanması için toplandı ancak taraflar arasındaki anlaşmazlıklardan dolayı 2021 genel bütçesi bir türlü onaylanamadı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER