HaberlerDünyaIrak şubatta 3 milyon doz Covid-19 aşısı alacak

Irak şubatta 3 milyon doz Covid-19 aşısı alacak

​Irak'ın bu ayın sonlarında 3 milyon doz Coronavirüs aşısı alacağı belirtildi.

Irak şubatta 3 milyon doz Covid-19 aşısı alacak

Irak Sağlık Bakanı Hassan el-Tamimi yaptığı açıklamada, aşının menşei hakkında detay vermeden, "Irak 2,5 ila 3 milyon doz Coronavirus aşısı alacak ve bu aşılar şubat sonunda gelecek." dedi.

El Tamimi, Aşıların öncelikle sağlık personeline, güvenlik personeline, sağlık çalışanlarına, 50 yaş üstü yaşlılara ve kronik hastalığı olan kişilere yaptırılacağını söyledi.

Irak, Çin'in Sinopharm ve İngiltere'nin AstraZeneca aşılarının acil olarak kullanımını onaylamıştı. Ülkede daha öncesinde de Pfizer-BioNTech aşısının acil kullanımına izin verilmişti.

Ülkede salgının başında bu yana 13 bin 57 kişi hayatını kaybederken 620 bin üzerinden vaka tespit edildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER