HaberlerDünyaIrak Kürdistanı'nda örtünme kararı alanlara "Altın Taç" merasimi

Irak Kürdistanı'nda örtünme kararı alanlara "Altın Taç" merasimi

Halepçe kentinde yeni örtünmeye karar veren bin 357 kişi için "Tacî Zêrîn" (Altın Taç) adında etkinlik düzenlendi.

Irak Kürdistanı'nda örtünme kararı alanlara "Altın Taç" merasimi

Bu yıl 7'ncisi düzenlenen etkinlik, Kürdistan Öğrenciler Gelişme Kurumu (Rêkxirawî Geşepêdanî Qutabiyanî Kurdistan) tarafından hazırlandı.

Örtünme kararı alanların yaşlarının 14 ila 25 aralığındaki gençlerden oluştuğu bildirilen etkinliğin önümüzdeki yıl Duhok'ta yapılacağı belirtildi.

Kürdistan Öğrenciler Gelişme Kurumu Genel Sekreteri Hîwa Rif'et, etkinlikte hediye olarak her katılımcıya 2 başörtüsü, bir kitap ve taç verildiğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER