HaberlerDünyaIrak Kürdistan Bölgesi'nde yeni Coronavirus tedbirleri

Irak Kürdistan Bölgesi'nde yeni Coronavirus tedbirleri

Irak Kürdistan Bölgesi Coronavirus ile Mücadele Yüksek Konseyi, Kürdistan Bölgesi illeriyle Irak illeri arasındaki gidiş gelişlerin durdurulduğunu açıkladı.

Irak Kürdistan Bölgesi'nde yeni Coronavirus tedbirleri

Açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM), Uluslararası Koalisyon ve diplomat heyetlerinin yanı sıra Kürdistan Bölgesi'nde ikamet edenler, Kürdistan Bölgesi'nde tedavi ihtiyacı olanlar ve yatırımcıların Covid-19 testi olmaları şartıyla yasaktan muaf tutulacağı ifade edildi.

Kürdistan Bölgesi'nde bir süredir Covid-19 kaynaklı ölüm ve vakalarda artış yaşanıyor. Son 24 saatte 16 kişi vefat etti, bin 45 kişinin Covid-19 testi ise pozitif çıktı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER