HaberlerDünyaIrak, İran'dan doğalgaz ithalatına yeniden başlanacağını açıkladı

Irak, İran'dan doğalgaz ithalatına yeniden başlanacağını açıkladı

Irak Elektrik Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Musa, İran'dan doğalgaz ithalatının yeniden başlatılması için İran ile anlaşma sağlandığını bildirdi.

Irak, İran'dan doğalgaz ithalatına yeniden başlanacağını açıkladı

Irak Elektrik Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Musa, "İran Enerji Bakanı, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile bir araya geldi ve son günlerde teknik sorunlar nedeniyle azalan doğalgaz ihracatının yeniden başlama konusunda anlaşmaya varıldı." dedi.

İran Enerji Bakanı Rıza Erdekaniyan, dün Iraklı yetkililerle görüşmek üzere üst düzey bir ekonomik heyetin eşliğinde Bağdat’a gitmişti.

İLGİLİ HABERLER

ABD Cemal Kaşıkçı cinayeti raporunu açıklayacakABD Cemal Kaşıkçı cinayeti raporunu açıklayacakDışişlerinden Nijerya'daki saldırılara kınamaDışişlerinden Nijerya'daki saldırılara kınamaFransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiFransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldüYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldü
SIRADAKİ HABER