HaberlerDünyaIrak Coronavirus nedeniyle 8 ülke ile ulaşımını askıya aldı

Irak Coronavirus nedeniyle 8 ülke ile ulaşımını askıya aldı

​Irak Başbakanlık Ofisi, İngiltere’de tespit edilen yeni Coronavirus türü nedeniyle 8 ülke ile ulaşımın askıya alındığını duyurdu.

Irak Coronavirus nedeniyle 8 ülke ile ulaşımını askıya aldı

Başkanlık Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İngiltere, Güney Afrika, Avusturalya, Danimarka, Hollanda, Belçika, Japonya ve İran ile ulaşımı askıya aldığını, söz konusu ülkelerden gelen kişilerin de 14 gün boyunca karantinada kalmasına karar verildiği belirtildi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında AVM, lokanta gibi umumi yerlerin 24 Aralık’tan itibaren 2 hafta boyunca kapatılmasına karar verildiği ifade edildi.

Irak’ta şu ana kadar virüs nedeni ile toplam 12 bin 387 kişi hayatını kaybetti.  Ülkede toplam vaka sayısı 560 bin 622 kişi olurken iyileşerek sağlığına kavuşanların sayısı 489 bin 772 oldu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER