HaberlerDünyaIrak Coronavirus nedeniyle 8 ülke ile ulaşımını askıya aldı

Irak Coronavirus nedeniyle 8 ülke ile ulaşımını askıya aldı

​Irak Başbakanlık Ofisi, İngiltere’de tespit edilen yeni Coronavirus türü nedeniyle 8 ülke ile ulaşımın askıya alındığını duyurdu.

Irak Coronavirus nedeniyle 8 ülke ile ulaşımını askıya aldı

Başkanlık Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İngiltere, Güney Afrika, Avusturalya, Danimarka, Hollanda, Belçika, Japonya ve İran ile ulaşımı askıya aldığını, söz konusu ülkelerden gelen kişilerin de 14 gün boyunca karantinada kalmasına karar verildiği belirtildi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında AVM, lokanta gibi umumi yerlerin 24 Aralık’tan itibaren 2 hafta boyunca kapatılmasına karar verildiği ifade edildi.

Irak’ta şu ana kadar virüs nedeni ile toplam 12 bin 387 kişi hayatını kaybetti.  Ülkede toplam vaka sayısı 560 bin 622 kişi olurken iyileşerek sağlığına kavuşanların sayısı 489 bin 772 oldu.

İLGİLİ HABERLER

İran’dan Arap ülkelerine diyalog çağrısıİran’dan Arap ülkelerine diyalog çağrısıAlmanya’da Covid-19'dan ölenlerin sayısı 50 bini geçtiAlmanya’da Covid-19'dan ölenlerin sayısı 50 bini geçtiİran'da Covid-19 nedeniyle 75 vefat ve 6 bin yeni vakaİran'da Covid-19 nedeniyle 75 vefat ve 6 bin yeni vakaRusya Covid-19 kaynaklı 580 ölüm bildirdiRusya Covid-19 kaynaklı 580 ölüm bildirdiAfganistan'da Taliban saldırısında 8 Afgan askeri öldürüldüAfganistan'da Taliban saldırısında 8 Afgan askeri öldürüldü
SIRADAKİ HABER