HaberlerDünyaiphone 6'nın belleğini Güney Kore üretecek

iphone 6'nın belleğini Güney Kore üretecek

Dünya elektronik pazarındaki patent savaşlarına son veren Samsung ve Apple'ın, önümüzdeki ay tanıtımı heyecanla beklenilen iphone 6'nın belleği konusunda iş birliği yapacakları öğrenildi. Güney Kore medyası, iphone 6 akıllı telefonunun Dinamik Rastgele Erişimli Bellek (DRAM)'ın Samsung Electronics tarafından üreteceği haberini verdi.

iphone 6'nın belleğini Güney Kore üretecek
Dünya elektronik pazarındaki patent savaşlarına son veren Samsung ve Apple'ın, önümüzdeki ay tanıtımı heyecanla beklenilen iphone 6'nın belleği konusunda iş birliği yapacakları öğrenildi.

Güney Kore medyası, iphone 6 akıllı telefonunun Dinamik Rastgele Erişimli Bellek (DRAM)'ın Samsung Electronics tarafından üreteceği haberini verdi.

Apple'ın yeni ürünü için 20-nano düzeyinde bellek kartı üreteceği bildirilen Samsung'un, dünyadaki DRAM pazarının yüzde 37'sini elinde tuttuğu belirtildi.

Apple şirketinin, daha önceki iphone ve iphone 5S modellerinde Güney Koreli SK Hynix ile Amerikan Micron Technology'nin DRAM'larını kullandığı biliniyor.

Bellek fiyatlarının yükseldiği bir zamanda, Apple'ın yeni ürünü iphone 6 için Samsung'un DRAM'ını kullanma kararının, Samsung şirketinin iletkenler departmanının gelirine bir hayli katkıda bulunacağı tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor
SIRADAKİ HABER