HaberlerDünyaIphone 6'nın belleğini Güney Kore üretecek

Iphone 6'nın belleğini Güney Kore üretecek

Dünya elektronik pazarındaki patent savaşlarına son veren Samsung ve Apple'ın, önümüzdeki ay tanıtımı heyecanla beklenilen Iphone 6'nın belleği konusunda iş birliği yapacakları öğrenildi. Güney Kore medyası, Iphone 6 akıllı telefonunun Dinamik Rastgele Erişimli Bellek (DRAM)'ın Samsung Electronics tarafından üreteceği haberini verdi.

Iphone 6'nın belleğini Güney Kore üretecek
Dünya elektronik pazarındaki patent savaşlarına son veren Samsung ve Apple'ın, önümüzdeki ay tanıtımı heyecanla beklenilen Iphone 6'nın belleği konusunda iş birliği yapacakları öğrenildi.

Güney Kore medyası, Iphone 6 akıllı telefonunun Dinamik Rastgele Erişimli Bellek (DRAM)'ın Samsung Electronics tarafından üreteceği haberini verdi.

Apple'ın yeni ürünü için 20-nano düzeyinde bellek kartı üreteceği bildirilen Samsung'un, dünyadaki DRAM pazarının yüzde 37'sini elinde tuttuğu belirtildi.

Apple şirketinin, daha önceki Iphone ve Iphone 5S modellerinde Güney Koreli SK Hynix ile Amerikan Micron Technology'nin DRAM'larını kullandığı biliniyor.

Bellek fiyatlarının yükseldiği bir zamanda, Apple'ın yeni ürünü Iphone 6 için Samsung'un DRAM'ını kullanma kararının, Samsung şirketinin iletkenler departmanının gelirine bir hayli katkıda bulunacağı tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesi
SIRADAKİ HABER