HaberlerDünyaİngiltere'de seyahat yasağı yalanına 10 yıl hapis cezası

İngiltere'de seyahat yasağı yalanına 10 yıl hapis cezası

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock, "kırmızı liste"deki ülkelerde bulunan ve bunu saklamaya çalışanların 10 yıla kadar hapis cezasıyla karşılaşabileceği uyarısında bulundu.

İngiltere'de seyahat yasağı yalanına 10 yıl hapis cezası

İngiltere'ye gelen tüm yolculara 15 Şubat'tan itibaren, karantinada kaldıkları süre içinde iki kez Coronavirus testi yaptırma zorunluluğu getirileceğini belirten Hancock, yeni önlemlerle mutasyon geçirmiş varyantların yayılmasını önlemeyi amaçladıklarını ifade etti.

Hâlihazırda ülkeye uçak, gemi ya da trenle gelen tüm yolculardan negatif Covid-19 testi istendiğini belirten Hancock, bu testlerin son 72 saat içinde yapılmış olması gerektiğini aktardı.

Hancock, 15 Şubat'tan itibaren 33 ülkenin yer aldığı Kırmızı Liste'deki ülkelerden gelen İngiltere ve İrlanda vatandaşlarıyla bu ülkelerde oturma izni olanların, 10 gün süreyle karantina altında tutulacağını belirtti.

33 ülkenin yer aldığı Kırmızı Liste'deki Angola, Arjantin, Birleşik Arap Emirlikleri, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Burundi, Cape Verde, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ekvador, Esvatini, Fransız Guyanası, Guyana, Güney Afrika, Kolombiya, Lesotho, Malavi, Mauritius, Mozambik, Namibya, Panama, Paraguay, Peru, Portekiz, Ruanda, Seyşeller, Surinam, Şili, Tanzanya, Uruguay, Venezuela, Zambiya ve Zimbabve'de bulunan ve bunu saklamaya çalışanlara ise 10 yıla kadar hapis cezası verilebilecek.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgalci rejim 18 Filistinliyi alıkoyduSiyonist işgalci rejim 18 Filistinliyi alıkoyduŞeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısıŞeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısıİran: ABD yönetimi ile hiçbir temasımız olmadıİran: ABD yönetimi ile hiçbir temasımız olmadıSuudi rejimi Aramco’ya saldırı yapıldığını doğruladıSuudi rejimi Aramco’ya saldırı yapıldığını doğruladıEkvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 20'ye yaralı sayısı 500'e yükseldiEkvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 20'ye yaralı sayısı 500'e yükseldi
SIRADAKİ HABER