HaberlerDünyaİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçti

İngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçti

Coronavirus'ün mutasyona uğramış yeni türünün ortaya çıktığı İngiltere'de virüs kaynaklı can kaybı son 24 saatte bin 631 artarak toplam 100 bin 162'ye yükseldi. Ülkede 20 bin yeni vaka tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 3 milyon 689 bini aştı.

İngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçti

İngiltere'de Covid-19 salgınında can kaybı artmaya devam ediyor.

İngiltere Sağlık Bakanlığının paylaştığı verilere göre, ülkede Covid-19 nedeniyle ölü sayısı son 24 saatte bin 162 artarak toplam 100 bin 162'ye çıktı.

Ülkede son 24 saatte 20 bin 89 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının 3 milyon 689 bini aştığı aktarıldı.

Ülkede alarm seviyesinin en üst seviye olan 5'inci seviyeye yükseltildiği bildirildi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Covid-19 salgını nedeniyle hastanelerin her zamankinden daha fazla baskı altında olduğunu söyleyerek virüsün yayılışını durdurmak için "evden çıkılmaması" uyarısında bulunmuştu.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, Covid-19 aşısının ilk dozunu yaptıranların sayısı 7 milyona yaklaşırken bunlardan takriben 500 bininin ikinci doz aşı da yapıldı.

İLGİLİ HABERLER

Yunanistan'da 4,2 büyüklüğünde depremYunanistan'da 4,2 büyüklüğünde depremSiyonist işgalcilerin araçlı saldırısına uğrayan Filistinli işçi yaralandıSiyonist işgalcilerin araçlı saldırısına uğrayan Filistinli işçi yaralandıİran Cumhurbaşkanı Ruhani: Yüksek ve orta riskli kentlerde seyahat yasağı uygulanacakİran Cumhurbaşkanı Ruhani: Yüksek ve orta riskli kentlerde seyahat yasağı uygulanacakKatolik Hristiyanların lideri Papa Ayetullah Sistani ile görüştüKatolik Hristiyanların lideri Papa Ayetullah Sistani ile görüştüNATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Avrupa'yı ABD Türkiye ve İngiltere koruyor"NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Avrupa'yı ABD Türkiye ve İngiltere koruyor"
SIRADAKİ HABER