HaberlerDünyaİngiltere'de Prens Philip 99 yaşında öldü

İngiltere'de Prens Philip 99 yaşında öldü

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada Kraliçe Elizabeth'in eşi Prens Philip'in 99 yaşında öldüğü belirtildi.

İngiltere'de Prens Philip 99 yaşında öldü

Açıklamada Prens'in sabah saatlerinde öldüğü bildirilirken, Prensin ölüm nedenine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

99 yaşında ölen Prens, uzun süre sağlık sorunları nedeniyle hastanede tedavi görmüş, son görüntüsünü ise taburcu olduğu gün vermişti.

Prens Philip'in ölmesiyle tüm ülkede ulusal yas ilan edilecek, bayraklar Buckingham Sarayı'nın üzerindeki hariç yarıya indirilecek.

Kraliçe 2. Elizabeth, Yunanistan ve Danimarka kraliyet ailesinin bir üyesi olan Prens Philip ile 1947 yılında evlenmişti. Prense, kayınpederi olan Kral 6. George tarafından evlilikten sonra Edinburgh Dükü unvanı verilmişti.

Prens Philip ile Kraliçe 2 Elizabeth'in Charles, Anne, Andrew ve Edward adında dört tane çocuğu bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER