HaberlerDünyaİngiltere'de Prens Philip 99 yaşında öldü

İngiltere'de Prens Philip 99 yaşında öldü

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada Kraliçe Elizabeth'in eşi Prens Philip'in 99 yaşında öldüğü belirtildi.

İngiltere'de Prens Philip 99 yaşında öldü

Açıklamada Prens'in sabah saatlerinde öldüğü bildirilirken, Prensin ölüm nedenine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

99 yaşında ölen Prens, uzun süre sağlık sorunları nedeniyle hastanede tedavi görmüş, son görüntüsünü ise taburcu olduğu gün vermişti.

Prens Philip'in ölmesiyle tüm ülkede ulusal yas ilan edilecek, bayraklar Buckingham Sarayı'nın üzerindeki hariç yarıya indirilecek.

Kraliçe 2. Elizabeth, Yunanistan ve Danimarka kraliyet ailesinin bir üyesi olan Prens Philip ile 1947 yılında evlenmişti. Prense, kayınpederi olan Kral 6. George tarafından evlilikten sonra Edinburgh Dükü unvanı verilmişti.

Prens Philip ile Kraliçe 2 Elizabeth'in Charles, Anne, Andrew ve Edward adında dört tane çocuğu bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER