HaberlerDünyaİngiltere'de iki farklı Coronavirus mutasyonu daha bulundu

İngiltere'de iki farklı Coronavirus mutasyonu daha bulundu

İngiltere'de hükümete bağlı bilim kurulu, iki farklı Coronavirus mutasyonu daha tespit edildiğini açıkladı. İki mutasyonun da Güney Afrika ve Brezilya varyantlarıyla benzerlik taşıdığı belirtildi.

İngiltere'de iki farklı Coronavirus mutasyonu daha bulundu

Açıklamada, bulunan mutasyonlardan birinin endişe verdiği kaydedilirken diğerinin henüz araştırılma safhasında olduğu ifade edildi.

 Bristol'da bulunan mutasyon Yeni Ortaya Çıkan Solunum Virüs Tehditleri Danışma Kurulu tarafından 'endişe verici' olarak nitelendirildi. Liverpool'da bulunan diğer varyantın ise araştırıldığı kaydedildi.

İngiltere Kamu Sağlığı Kurumu (PHE) yeni varyantlardan kaynaklanan 76 vakanın tespit edildiğini, aşıların bu varyantlara karşı etkili olacağından emin olduklarını belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Ruhani: Tüm üye ülkeler BMGK kararını tam uygulamalıRuhani: Tüm üye ülkeler BMGK kararını tam uygulamalıBeytlahim'de Filistinlilere ait 658 dönüm araziye el konulduBeytlahim'de Filistinlilere ait 658 dönüm araziye el konulduFilistin 100 bin doz aşı için Çin ile anlaştıFilistin 100 bin doz aşı için Çin ile anlaştıİran: Siyonist rejim hata yaparsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederizİran: Siyonist rejim hata yaparsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederizGazze'de bir teknede patlama: 3 ölüGazze'de bir teknede patlama: 3 ölü
SIRADAKİ HABER