HaberlerDünyaİngiltere'de dördüncü aşama tedbirler uygulamaya geçirildi

İngiltere'de dördüncü aşama tedbirler uygulamaya geçirildi

İngiltere'de Coronavirus'ün daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından, vaka sayısının en çok arttığı şehir olan Londra ve çevresinde kısıtlamanın sıklaştırılmasını içeren dördüncü aşama tedbirler uygulamaya konuldu.

İngiltere'de dördüncü aşama tedbirler uygulamaya geçirildi

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında tüm mağazalar, spor salonları ve kuaförler kapatıldı. Dördüncü aşama tedbirlere geçilmesiyle Londra sessizliğe büründü.

Ülkede üçüncü aşama tedbirleri 16 Aralık'ta uygulamaya konulmuştu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni türden dolayı bazı önlemler almak zorunda kaldıklarını, şimdiye kadarki en geniş kısıtlamaların uygulandığı başkent Londra ile İngiltere'nin doğu ve güneydoğusunun, önlemlerin daha da sıkılaştırıldığı 4'üncü aşamaya alınacağını açıklamıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER