HaberlerDünyaİngiltere'de dördüncü aşama tedbirler uygulamaya geçirildi

İngiltere'de dördüncü aşama tedbirler uygulamaya geçirildi

İngiltere'de Coronavirus'ün daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından, vaka sayısının en çok arttığı şehir olan Londra ve çevresinde kısıtlamanın sıklaştırılmasını içeren dördüncü aşama tedbirler uygulamaya konuldu.

İngiltere'de dördüncü aşama tedbirler uygulamaya geçirildi

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında tüm mağazalar, spor salonları ve kuaförler kapatıldı. Dördüncü aşama tedbirlere geçilmesiyle Londra sessizliğe büründü.

Ülkede üçüncü aşama tedbirleri 16 Aralık'ta uygulamaya konulmuştu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni türden dolayı bazı önlemler almak zorunda kaldıklarını, şimdiye kadarki en geniş kısıtlamaların uygulandığı başkent Londra ile İngiltere'nin doğu ve güneydoğusunun, önlemlerin daha da sıkılaştırıldığı 4'üncü aşamaya alınacağını açıklamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER