HaberlerDünyaİngiltere'de dördüncü aşama tedbirler uygulamaya geçirildi

İngiltere'de dördüncü aşama tedbirler uygulamaya geçirildi

İngiltere'de Coronavirus'ün daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından, vaka sayısının en çok arttığı şehir olan Londra ve çevresinde kısıtlamanın sıklaştırılmasını içeren dördüncü aşama tedbirler uygulamaya konuldu.

İngiltere'de dördüncü aşama tedbirler uygulamaya geçirildi

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında tüm mağazalar, spor salonları ve kuaförler kapatıldı. Dördüncü aşama tedbirlere geçilmesiyle Londra sessizliğe büründü.

Ülkede üçüncü aşama tedbirleri 16 Aralık'ta uygulamaya konulmuştu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni türden dolayı bazı önlemler almak zorunda kaldıklarını, şimdiye kadarki en geniş kısıtlamaların uygulandığı başkent Londra ile İngiltere'nin doğu ve güneydoğusunun, önlemlerin daha da sıkılaştırıldığı 4'üncü aşamaya alınacağını açıklamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Covid-19 salgını nedeniyle Brezilya'da bin 96 Meksika'da bin 440 ölümCovid-19 salgını nedeniyle Brezilya'da bin 96 Meksika'da bin 440 ölümAfgan barışında iyimserlik sürüyorAfgan barışında iyimserlik sürüyorİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 488 artarak 85 bini geçtiİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 488 artarak 85 bini geçti"Evde kalın" çağrısı yapılan İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 348 ölüm"Evde kalın" çağrısı yapılan İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 348 ölümABD'de Covid-19 salgınında can kaybı 3 bin 912 artarak 424 bini geçtiABD'de Covid-19 salgınında can kaybı 3 bin 912 artarak 424 bini geçti
SIRADAKİ HABER