HaberlerDünyaİngiltere'de 24 Mart'tan bu yana Covid-19 aşısına bağlı 7 kişi öldü

İngiltere'de 24 Mart'tan bu yana Covid-19 aşısına bağlı 7 kişi öldü

İngiltere'de 24 Mart tarihinden bugüne kadar Oxford-AstraZeneca aşısı olan ve kan pıhtılaşmasına bağlı olarak 7 kişinin öldüğü açıklandı.

İngiltere'de 24 Mart'tan bu yana Covid-19 aşısına bağlı 7 kişi öldü

İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumundan (MHRA) yapılan açıklamaya göre, ülkede bugüne kadar Covid-19 aşısı olan 18 milyon 100 bin kişiden 30'unda kan pıhtısı geliştiği belirtildi.

Kan pıhtısı sonucu ölen 30 kişiden 7'sinin 24 Mart'tan bu yana olduğu belirtilen açıklamada, ölümler ve aşı arasında bir bağ olup olmadığı veya vakaların tesadüfü gelişip gelişmediğini belirlemek için araştırmaların devam ettiği vurgulandı.

Daha öncede bazı Avrupa ülkeleri, kanda pıhtılaşmaya yol açtığı gerekçesiyle Oxford-AstraZeneca aşısının kullanımını askıya almış veya yaşa göre sınırlandırmıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER