HaberlerDünyaİngiltere'de 24 Mart'tan bu yana Covid-19 aşısına bağlı 7 kişi öldü

İngiltere'de 24 Mart'tan bu yana Covid-19 aşısına bağlı 7 kişi öldü

İngiltere'de 24 Mart tarihinden bugüne kadar Oxford-AstraZeneca aşısı olan ve kan pıhtılaşmasına bağlı olarak 7 kişinin öldüğü açıklandı.

İngiltere'de 24 Mart'tan bu yana Covid-19 aşısına bağlı 7 kişi öldü

İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumundan (MHRA) yapılan açıklamaya göre, ülkede bugüne kadar Covid-19 aşısı olan 18 milyon 100 bin kişiden 30'unda kan pıhtısı geliştiği belirtildi.

Kan pıhtısı sonucu ölen 30 kişiden 7'sinin 24 Mart'tan bu yana olduğu belirtilen açıklamada, ölümler ve aşı arasında bir bağ olup olmadığı veya vakaların tesadüfü gelişip gelişmediğini belirlemek için araştırmaların devam ettiği vurgulandı.

Daha öncede bazı Avrupa ülkeleri, kanda pıhtılaşmaya yol açtığı gerekçesiyle Oxford-AstraZeneca aşısının kullanımını askıya almış veya yaşa göre sınırlandırmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER