HaberlerDünyaİngiltere Başbakanı Johnson: Komşu ülkelerin kaygılarını anlıyoruz

İngiltere Başbakanı Johnson: Komşu ülkelerin kaygılarını anlıyoruz

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, hükümetinin, Coronavirus'ün yeni türünün yayılımını durdurmak için çalıştıklarını söyledi.

İngiltere Başbakanı Johnson: Komşu ülkelerin kaygılarını anlıyoruz

Johnson, ülke sınırlarının kapatılması ve İngiltere ile uçuşların askıya alınması üzerine düzenlediği basın toplantısında, "Komşularımızın Coronavirus'ün yeni türü hakkındaki endişelerini anlıyoruz ve yayılmasını durdurmak için çalışıyoruz." dedi.

Yeni virüsün bir ülkeden diğerine çok hızlı bulaşabileceğini vurgulayan Johnson, bugüne kadar yarım milyon İngiliz'e Pfizer'ın ürettiği Coronavirus aşısını vermeyi başardıklarını söyledi.

İngiltere'nin sınırlarının kapatılması senaryosuna önceden hazırlıklı olduklarını aktaran Johnson, şöyle devam etti:

"Dünya Sağlık Örgütü'ne Coronavirus'ün yeni türü hakkında gerekli tüm bilgileri verdik. Öğrencileri ocak ayında okula geri döndürmek için elimizden geleni yapacağız, ancak uzmanların görüşlerine uyacağız."

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER