HaberlerDünyaİngiltere Başbakanı Johnson: Komşu ülkelerin kaygılarını anlıyoruz

İngiltere Başbakanı Johnson: Komşu ülkelerin kaygılarını anlıyoruz

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, hükümetinin, Coronavirus'ün yeni türünün yayılımını durdurmak için çalıştıklarını söyledi.

İngiltere Başbakanı Johnson: Komşu ülkelerin kaygılarını anlıyoruz

Johnson, ülke sınırlarının kapatılması ve İngiltere ile uçuşların askıya alınması üzerine düzenlediği basın toplantısında, "Komşularımızın Coronavirus'ün yeni türü hakkındaki endişelerini anlıyoruz ve yayılmasını durdurmak için çalışıyoruz." dedi.

Yeni virüsün bir ülkeden diğerine çok hızlı bulaşabileceğini vurgulayan Johnson, bugüne kadar yarım milyon İngiliz'e Pfizer'ın ürettiği Coronavirus aşısını vermeyi başardıklarını söyledi.

İngiltere'nin sınırlarının kapatılması senaryosuna önceden hazırlıklı olduklarını aktaran Johnson, şöyle devam etti:

"Dünya Sağlık Örgütü'ne Coronavirus'ün yeni türü hakkında gerekli tüm bilgileri verdik. Öğrencileri ocak ayında okula geri döndürmek için elimizden geleni yapacağız, ancak uzmanların görüşlerine uyacağız."

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER