HaberlerDünyaİngiltere Başbakanı Johnson'dan Brexit anlaşmasına ilişkin açıklama

İngiltere Başbakanı Johnson'dan Brexit anlaşmasına ilişkin açıklama

İngiltere ve AB ticaret anlaşması müzakerelerinde bir uzlaşıya varamadıklarını belirten İngiltere Başbakanı Boris Johnson, halka 31 Aralık'ta anlaşmasız bir ayrılığa hazırlıklı olması çağrısında bulundu.

İngiltere Başbakanı Johnson'dan Brexit anlaşmasına ilişkin açıklama

Bugün süresi dolan AB ile yürütülen müzakerelerin uzatılması kararının ardından açıklamada bulunan Johnson, bazı önemli konularda anlaşmaya varmaya hâlâ çok uzak olduklarını belirtti.

Johnson, "Ancak hayatın olduğu yerde umut varsa neler yapabileceğimizi görmek için konuşmaya devam edeceğiz. İngiltere kesinlikle konuşuyor. Şimdi tekrar etmem gereken en olası şey, elbette Dünya Ticaret Örgütü şartlarında, Avustralya şartlarında bir ayrılık için hazırlanmamız gerektiğidir." ifadelerini kullandı.

İngiltere Başbakanı Johnson ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ​​​​​​​müzakerelerin 13 Aralık Pazar gününe kadar sürdürülmesinde anlaşmış ve bu tarihte kesin bir karar alınacağı açıklanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER