HaberlerDünyaİngiltere Başbakanı Johnson'dan Brexit anlaşmasına ilişkin açıklama

İngiltere Başbakanı Johnson'dan Brexit anlaşmasına ilişkin açıklama

İngiltere ve AB ticaret anlaşması müzakerelerinde bir uzlaşıya varamadıklarını belirten İngiltere Başbakanı Boris Johnson, halka 31 Aralık'ta anlaşmasız bir ayrılığa hazırlıklı olması çağrısında bulundu.

İngiltere Başbakanı Johnson'dan Brexit anlaşmasına ilişkin açıklama

Bugün süresi dolan AB ile yürütülen müzakerelerin uzatılması kararının ardından açıklamada bulunan Johnson, bazı önemli konularda anlaşmaya varmaya hâlâ çok uzak olduklarını belirtti.

Johnson, "Ancak hayatın olduğu yerde umut varsa neler yapabileceğimizi görmek için konuşmaya devam edeceğiz. İngiltere kesinlikle konuşuyor. Şimdi tekrar etmem gereken en olası şey, elbette Dünya Ticaret Örgütü şartlarında, Avustralya şartlarında bir ayrılık için hazırlanmamız gerektiğidir." ifadelerini kullandı.

İngiltere Başbakanı Johnson ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ​​​​​​​müzakerelerin 13 Aralık Pazar gününe kadar sürdürülmesinde anlaşmış ve bu tarihte kesin bir karar alınacağı açıklanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER