HaberlerDünyaİmran Han'dan baskılara rağmen işgal rejimini tanımama kararlılığı

İmran Han'dan baskılara rağmen işgal rejimini tanımama kararlılığı

Pakistan Başbakanı İmran Han, dost olarak gördükleri kimi ülkeler tarafından, siyonist işgal rejimini resmen tanımaları için Pakistan'a baskı yapıldığını ancak bunun mümkün olamayacağını açıkladı.

İmran Han'dan baskılara rağmen işgal rejimini tanımama kararlılığı

Dost olarak gördükleri kimi ülkelerin siyonist işgal rejimini tanımaları için baskı yapıldığını dile getiren İmran Han, Filistinlilerin razı olmayacağı bir düzelme gerçekleşmeyene kadar bunun mümkün olamayacağını söyledi.

İşgal rejimini tanıyan ülkelerle ilgili birçok sorun bulunduğunu hatırlatan Han, bu sorunların şimdilik dile getirilemeyecek kadar hassas konular olduğunu da sözlerine ekledi.

Filistin davasını savunan çıkışlarıyla tanınan İmran Han, Pakistan devletinin hiçbir şekilde işgal rejimini tanımayacağına vurgu yapan nadir liderler arasında yer alıyor.

Daha önce de Pakistan'ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah'ın Filistin davasına koşulsuz desteğini sürdürdüğünü vurgulayan Han, bu davanın büyük Alim Muhammed İkbal'den kendilerine emanet kaldığını da sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiErmenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi
SIRADAKİ HABER