HaberlerDünyaİmran Han'dan baskılara rağmen işgal rejimini tanımama kararlılığı

İmran Han'dan baskılara rağmen işgal rejimini tanımama kararlılığı

Pakistan Başbakanı İmran Han, dost olarak gördükleri kimi ülkeler tarafından, siyonist işgal rejimini resmen tanımaları için Pakistan'a baskı yapıldığını ancak bunun mümkün olamayacağını açıkladı.

İmran Han'dan baskılara rağmen işgal rejimini tanımama kararlılığı

Dost olarak gördükleri kimi ülkelerin siyonist işgal rejimini tanımaları için baskı yapıldığını dile getiren İmran Han, Filistinlilerin razı olmayacağı bir düzelme gerçekleşmeyene kadar bunun mümkün olamayacağını söyledi.

İşgal rejimini tanıyan ülkelerle ilgili birçok sorun bulunduğunu hatırlatan Han, bu sorunların şimdilik dile getirilemeyecek kadar hassas konular olduğunu da sözlerine ekledi.

Filistin davasını savunan çıkışlarıyla tanınan İmran Han, Pakistan devletinin hiçbir şekilde işgal rejimini tanımayacağına vurgu yapan nadir liderler arasında yer alıyor.

Daha önce de Pakistan'ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah'ın Filistin davasına koşulsuz desteğini sürdürdüğünü vurgulayan Han, bu davanın büyük Alim Muhammed İkbal'den kendilerine emanet kaldığını da sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER