HaberlerDünyaİlk kıblemiz Mescid-i Aksa beyaz örtüye büründü

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa beyaz örtüye büründü

İşgali altındaki Kudüs'te etkili olan kar yağışı, şehri beyaza bürüdü. Müslümanların ilk kıblesi, harem mescitlerin üçüncüsü ve yeryüzünün ilk ibadethanelerinden biri olan Mescid-i Aksa beyazlara büründü.

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa beyaz örtüye büründü

Etrafını yüce Allah’ın mübarek kıldığı Mescid-i Aksa, uzun bir aradan sonra yeniden kar yüzü gördü. 2 yıllık hasretten sonra kar heyecanı yaşayan Kudüslüler, Mescid-i Aksa’ya akın edip buradaki güzelliğe kendileri şahitlik etti.

Kudüs’te sosyal hayatı durma noktasına getiren kar yağışı, bazı bölgelerde yolların ulaşıma kapanmasına neden oldu. Öte yandan Mescid-i Aksa'ya gelen Filistinliler ise, bu anın tadını çıkardı.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER