HaberlerDünyaİlk kıblemiz Mescid-i Aksa beyaz örtüye büründü

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa beyaz örtüye büründü

İşgali altındaki Kudüs'te etkili olan kar yağışı, şehri beyaza bürüdü. Müslümanların ilk kıblesi, harem mescitlerin üçüncüsü ve yeryüzünün ilk ibadethanelerinden biri olan Mescid-i Aksa beyazlara büründü.

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa beyaz örtüye büründü

Etrafını yüce Allah’ın mübarek kıldığı Mescid-i Aksa, uzun bir aradan sonra yeniden kar yüzü gördü. 2 yıllık hasretten sonra kar heyecanı yaşayan Kudüslüler, Mescid-i Aksa’ya akın edip buradaki güzelliğe kendileri şahitlik etti.

Kudüs’te sosyal hayatı durma noktasına getiren kar yağışı, bazı bölgelerde yolların ulaşıma kapanmasına neden oldu. Öte yandan Mescid-i Aksa'ya gelen Filistinliler ise, bu anın tadını çıkardı.

İLGİLİ HABERLER

İran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıİran Genelkurmay Başkanından Türkiye'ye taziye mesajıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıSomali’de patlama: 20 ölü 30 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldıYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldı
SIRADAKİ HABER